Magnetoterapia psów i kotów – zalety, wskazania do stosowania i efekty. W wydaniu: zimowa pielęgnacja psów, rady dla groomerów, kamienie w dolnych drogach moczowych u królików i świnek morskich, metody higieny jamy ustnej stosowane w salonie groomerskim, mowa ciała psów i kotów czyli dlaczego warto znać języki obce oraz rehabilitacja pacjenta z porażeniem nerwu kulszowego. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą!
O pierwszym muzeum psów w Europie, Drużynowych Mistrzostwach Świata w Barcelonie oraz badaniach mimiki w celu wykrycia cierpienia, ale nie tylko przeczytasz tutaj!
Zajmując się leczeniem królików i świnek morskich, z całym przekonaniem można napisać, że występowanie kamicy dróg moczowych spotykane jest u nich równie często, jak u psów i kotów.
Szynszyla to niewielki, sympatyczny gryzoń. W obrębie rzędu tworzy osobną rodzinę szynszylowatych (Chinchillidae). Obecnie znane są dwa gatunki: szynszyla mała (Chinchilla lanigera) i szynszyla duża (Chinchilla brevicaudata).
W trosce o dobro psa niezbędna jest współpraca właściciela z prowadzącym kosmetykę psa groomerem i lekarzem weterynarii, a także ich umiejętność współpracy z rozgraniczeniem kompetencji oraz poszanowaniem praw każdego z nich.
Yorkshire terrier to rasa bardzo popularna w Polsce, która w ostatnich latach zyskała sobie dużą rzeszę wiernych wielbicieli. Wywodzi się z północnych rejonów Anglii, z hrabstwa Yorkshire. Powstała ze skrzyżowania terierów i równie rozpowszechnionego w naszym kraju maltańczyka.
Wiele osób uważa, że zimą nie powinno się odwiedzać psiego fryzjera. Potocznie mówi się, że wiosna jest porą wizyt – zimą właściciele przestają dbać o swoje psy i w okresie wiosennym przyprowadzają je do salonów w stanie tragicznym, a można tego uniknąć.
W obecnych czasach w coraz większej liczbie lecznic odchodzi się od golenia przy pomocy jednorazowych golarek (takich samych, jakich używa się do golenia zarostu u ludzi) powierzchni przed zabiegiem operacyjnym, USG czy iniekcją.
Badania przeprowadzone przez FEDIAF (The European Pet Food Industry Federation) z 2010 r. oraz ich aktualizacja z 2012 roku wykazują, że właścicielami kotów są najczęściej osoby w wieku 33-44 lat.
Nowa poczekalnia Kliniki Katedry Rozrodu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Cogito ergo sum, „Myślę, więc jestem” – chyba wszyscy znamy te słowa Kartezjusza, ale ten wielki filozof twierdził też: „Mówię, więc myślę”, a umiejętność mówienia traktował jako jedną z głównych cech odróżniających myślących ludzi od bezmyślnych zwierząt.
Największy wpływ na zachowanie psa ma jego właściciel, dlatego należy uświadamiać klientom, jak ograniczyć stres u ich zwierząt. Artykuł jest drugą częścią poświęconą tematowi przygotowania psa do wizyty w salonie groomerskim.
Dużym zagrożeniem dla kondycji i stopnia odżywienia zwierzęcia w okresach długich są codzienne nawyki właściciela, dotyczące sposobu karmienia i doboru pokarmów. Rzadko analizujemy dietę domową pod kątem jej braku równowagi, niejako zakładając, że jest na tyle zróżnicowana, aby bilansować zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze.
Terapia polem magnetycznym była stosowana od wieków i wciąż jest jedną z podstawowych metod fizykoterapii. Już Hipokrates twierdził, że największe właściwości gojące ma tzw. siła magnetyczna.
Porażenie nerwu kulszowego stanowi jedną z częściej występujących mononeuropatii. Niniejszy artykuł opisuje przypadek kliniczny psa, u którego zdiagnozowano porażenie nerwu kulszowego. Pies był poddawany intensywnym zabiegom fizjoterapeutycznym, dzięki którym powrócił do pełnej sprawności fizycznej.
Tematyką wiodącą spotkania była chirurgia oraz rehabilitacja małych zwierząt. Konferencja organizowana była przez redakcję „Weterynarii w Praktyce” w Uniejowie w dniach 23-24 listopada 2013 r.
W dniach 14-15.09.2013 r. we Wrocławiu odbywały się VI Ogólnopolskie Warsztaty Doskonalenia Zawodowego Zoofizjoterapeutów. Tematyka szkolenia obejmowała wybrane zagadnienia neurologiczne oraz rehabilitację w neurologii.
W dniach 14-15.09.2013 r. we Wrocławiu odbywały się VI Ogólnopolskie Warsztaty Doskonalenia Zawodowego Zoofizjoterapeutów. Tematyka szkolenia obejmowała wybrane zagadnienia neurologiczne oraz rehabilitację w neurologii.
Dnia 23 listopada 2013 r. w Owińskach koło Poznania odbyły się trzy seminaria dotyczące groomingu, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Groomerów.
W Przychodni Weterynaryjnej mVet, istniejącej w Łodzi od dziewięciu lat, średni personel medyczny odgrywa istotną rolę. Lek. wet. Radosław Marczak opowiada nam o tym, że technik weterynarii sprawia, iż praca lekarza staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.